Český den proti rakovině 2019

15.05.2019

Letošní 23. ročník celonárodní veřejné sbírky Ligy proti rakovině proběhne ve středu 15. května. Do ulic měst a vesnic po celé České republice se v tento den vydá více než 14 500 dobrovolníků ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet tradiční žluté kytičky, letos ozdobené meruňkovou stužkou. Každý dárce, který si kytičku koupí za minimální částku 20,-Kč, dostane také letáček, ve kterém Liga veřejnosti objasňuje problematiku rakoviny plic.

Kromě zakoupení kytičky lze Český den proti rakovině podpořit také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS 90 na číslo 87 777.

Liga proti rakovině předem děkuje všem dárcům! Cílem sbírky je přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny prostřednictvím rozdávaných letáčků. Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině - na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

DO TÉTO VEŘEJNÉ SBÍRKY SE ZAPOJILA I NAŠE KNIHOVNA. KYTIČKU SI TEDY MŮŽETE ZAKOUPIT VE STŘEDU 15. 5. 2019 V OBECNÍ KNIHOVNĚ VALAŠSKÁ BYSTŘICE. Otevřeno máme 7.30 - 15.30 h.

Děkujeme.